Besøg skolen - Se mere her

+45 75 24 45 22 info@oelgodefterskole.dk

Personalet på Ølgod Efterskole.

Herunder kan du se, hvem det er, du møder i dagligdagen på Ølgod Efterskole.

Jytte Aggerboe - Forstander Ølgod Efterskole

JYTTE AGGEBOE

Forstander

 

SUSANNE HENRIKSEN  Sekretær Ølgod Efterskole

SUSANNE HENRIKSEN

Sekretær

 

Eva Haar Larsen,  lærer Ølgod Efterskole

EVA HAAHR LARSEN

Lærer, 10. klasse og Stedfortræder.

 

FRIDA BIRKEBÆK NIELSEN lærer Ølgod Efterskole

FRIDA BIRKEBÆK NIELSEN

Lærer, 10. klasse, linjefaget Musik samt ordblindevejleder.

 

ANNA PILGAARD NIELSEN

Gymnastik lærer - på barsel

 

JAKOB CHRISTENSEN lærer Ølgod Efterskole

JAKOB CHRISTENSEN

Pædagog og linjefaget Musik.

 

JULIE MARIBOE lærer Ølgod Efterskole

JULIE MARIBOE

Lærer, 8. og 9. klasse samt ordblindevejleder.

 

LARS JULL lærer Ølgod Efterskole

LARS JULL

Lærer, 8. og 9. klasse samt linjefaget Science.

 

Jan Skov lærer Ølgod Efterskole

JAN SKOV

Lærer, 8. og 9. klasse samt linjefaget Fodbold.

 

LEA CLAUSEN lærer Ølgod Efterskole

LEA CLAUSEN

 Lærer, 8. og 9. klasse samt ordblindevejleder.

 

JULIE MØLLER KRISTENSEN lærer Ølgod Efterskole

JULIE MØLLER KRISTENSEN

Lærer, 8. og 9. klasse - På barsel

 

LEIF POULSEN  lærer Ølgod Efterskole

LEIF POULSEN

 Lærer - på orlov

 

LISE NYGAARD lærer Ølgod Efterskole

LISE NYGAARD

 Lærer, 10. klasse.

 

MADS VAD KIRK lærer Ølgod Efterskole

MADS VAD KIRK

 Lærer, 8. og 9. klasse samt linjefaget Adventure.

 

SEBASTIAN SCHILLING lærer Ølgod Efterskole

SEBASTIAN SCHILLING

 Lærer 8. og 9. klasse samt linjefaget Pigefodbold.

 

MOGENS MARKER lærer Ølgod Efterskole

MOGENS MARKER

 Lærer, 10. klasse og vejleder.

 

RIKKE FRIIS ØRSNÆS HARBO lærer Ølgod Efterskole

RIKKE FRIIS ØRSNÆS HARBO

  Lærer 10. klasse og linjefaget Medie.

 

SIMON AREVAD HANSEN lærer Ølgod Efterskole

SIMON AREVAD HANSEN

 Lærer 8. og 9. klasse samt Linjefaget Spring. Vejleder 8-9 klasse.

 

SINNE MARKER lærer Ølgod Efterskole

SINNE MARKER

 Lærer 8. og 9. klasse, specialvejleder samt afdelingsleder.

 

SØREN INGESEN JANSEN lærer Ølgod Efterskole

SØREN INGESEN JANSEN

 Pædagog

 

KASPER LAMMERT lærer Ølgod Efterskole

KASPER LAMMERT

 Gymnastik og linjefaget Adventure.

 

MICHAEL NISSEN BRODERSEN lærer Ølgod Efterskole

MICHAEL NISSEN BRODERSEN

 Lærer 10. klasse.

 

THUE OLSEN lærer Ølgod Efterskole

THUE OLSEN

  Lærer, 10. klasse og linjefaget Fodbold.

 

TUE NIELSEN lærer Ølgod Efterskole

TUE NIELSEN

  Lærer, 10. klasse og linjefaget Science.

 

SIMON KROGH JENSEN lærer Ølgod Efterskole

SIMON KROGH JENSEN

 Lærer 8. og 9. klasse samt linjefaget Fodbold.

 

MARTIN BLOM OTTESEN lærer Ølgod Efterskole

MARTIN BLOM OTTOSEN

Lærer 10. klasse. og linjefaget Spring.

 

JOAN THORSTED lærer Ølgod Efterskole

JOAN THORSTED

 Lærer 8. og 9. klasse samt linjefaget Fodbold. På barsel.

 

MADS FALK lærer Ølgod Efterskole

MADS FALK

 Lærer 8. og 9. klasse samt linjefaget Fodbold.

 

MAJKEN MØLHAVE PEDERSEN lærer Ølgod Efterskole

MAJKEN MØLHAVE PEDERSEN

Lærer 8. og 9. klasse.

 

JOSEFINE BRUUN OTTOSEN lærer Ølgod Efterskole

JOSEFINE BRUUN OTTOSEN

 Lærer 10. klasse samt linjefaget Medie.

 

STEFFEN KVIST NIELSEN lærer Ølgod Efterskole

STEFFEN KVIST NIELSEN

Pædagog

 

LOUISE SOMMER NIELSEN lærer Ølgod Efterskole

LOUISE SOMMER NIELSEN

 Lærer, 8. og 9. klasse samt linjefaget Rytme/dans. På barsel.

 

TINE SCHACK lærer Ølgod Efterskole

TINE SCHACK

Pædagog

 

JAKOB SOMMER lærer Ølgod Efterskole

JAKOB SOMMER

 Lærer, ØE10 og linjefaget Esport samt uddannelsesvejleder.

 

MARIA RASMUSSEN pædagog Ølgod Efterskole

MARIA RASMUSSEN

Pædagog

 

NATASCHA KRISTENSEN lærer Ølgod Efterskole

NATASCHA KRISTENSEN

 Lærer, 8. og 9. klasse samt ansvarlig for linjefaget Ridning.

 

MIKAEL KALLESTRUP ANDREASEN pædagog Ølgod Efterskole

MIKAEL KALLESTRUP ANDREASEN

Pædagog

 

ELLEN LØNNE UHD økonomi Ølgod Efterskole

ELLEN LØNNE UHD

Økonomiansvarlig

 

KITTE STOLTENBERG Ølgod Efterskole

KITTE STOLTENBERG

Sekretær og passer haven på ØE

 

ANNE MARIE LUND kontor Ølgod Efterskole

ANNE MARIE LUND

  Blæksprutte og passer haven på ØE

 

TOMMY NØRTOFT kontor Ølgod Efterskole

TOMMY NØRTOFT

Pedel

 

JONAS FABRITIUS JENSEN PEDELMEDHJÆLPER

JONAS FABRITIUS JENSEN

Pedelmedhjælper

 

ANDI BORK JENSEN PEDELMEDHJÆLPER

ANDI BORK JENSEN

Praktikant

 

SUCHANYA INTISORN Praktiks medhjælper

SUCHANYA INTISORN

Rengøring

 

DAVID LARSEN køkkenchef Ølgod Efterskole

DAVID LARSEN

Køkkenchef

 

TINA MADSEN køkken Ølgod Efterskole

TINA MADSEN

Køkken

 

NINNA SALLING DAMGAARD MADSEN køkken Ølgod Efterskole

NINNA SALLING DAMGAARD MADSEN

Køkken

 

LISA NØRHOLM CLAUSEN køkken Ølgod Efterskole

LISA NØRHOLM CLAUSEN

Køkken

Hverdagen på ØE

Det bedste ved ØE

Spring

GALLERI

Mediefag